fbpx
34.8 C
Skopje

ФОТО: Канадскиот премиер Трудо ја импресионираше Иванка Трамп

АКТУЕЛНО

Медиумите во светот им посветија големо внимание на ќерката на претседателот на САД Доналд Трамп, Иванка Трамп и премиерот на Канада, Џастин трудо.

На повеќе фотографии и различни моменти е забележителен начинот на кој Иванка концентрирано и со страст го следи убавиот и млад премиер на Канада.

Тие двајца соработуваат на прокт за зголемување на бројот на жени претприемачи во двете земји. Оваа информација за медиумите ја потврди Доналд Трамп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -