fbpx
26.8 C
Skopje

Се враќа легендарниот телефон: Нокиа 3310 се враќа на пазарот!

АКТУЕЛНО

Произведувачот на мобилни телефони, Нокиа објави дека повторно ќе започне со продажба на моделот 3310, веројатно најпотпорниот и најиздржливот телефон во историјата.

Овој телефон за првпат во продажба излезе во 2000 година и на некој начин го одбележа стартот на модерната ера на мобилните телефони.

Како и претходно, така и новата верзија ќе биде многу слична на претходната, ќе има издржлива батерија и скоро неуништлива маска.

Според информациите, новата верзија на 3310 ќе чини 59 евра и се претпоставува дека ќе има голема побарувачка бидејќи многумина ќе сакаат да го имат како златна резерва.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -