Mon. Oct 2nd, 2023

Минатиот понеделник почна да се емитува третата сезона од популарната македонска серија „Преспав“, а освен веќе познатите ликови на тимот му се приклучи и Бугарката Преслава.

Вчеравечер на Македонската телевизија се емитуваше епизодата насловена „Селски туризам“, а на крајот се појави специјалната и позната гостинка во пансионот.

Имено, продуцентите ја избраа познатата ТВ водителка Лила Стојановска која на кратко се појави како неочекувана гостинка кај преспанци. Во врска со ова свое поинакво искуство пред камери, Лила на својот Инстаграм напиша:

“Одам полека…нешто као сум многу лабава. Во вечерашната епизода на ситкомот “ПРЕСПАВ“ се појавувам кратко ама искуството е феноменално и благодарам на екипата за оваа можност и што бев во друштво на феноменални професионалци.”

Видеото погледнете го на нејзиниот Инстаграм профил – ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published.