fbpx
0.8 C
Skopje

По повод денешниот празник се огласи и Тамара Тодевска

АКТУЕЛНО

Тамара Тодевска ја претставуваше Северна Македонија на последната Евровизија, каде за прв пат котиравме толку високо и имавме реален обид за победа.

Тамара ја честиташе самостојноста на државата на својот Твитер профил, каде воедно се заблагодари и за сите лекции од страна на татковината.

„Честит празник татковино моја! Ти благодарам за сите лекции. Ти благодарам што ме направи силна, храбра и одлучна. Да си ни вечна!“, напиша Тамара на својот Твитер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -