3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Попладне не излегувајте од дома- еве какво време не очекува денеска

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната од 22 до 31 степен.

Во Скопје и околината утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 29 степени.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -