10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

ВИДЕО: Уапсена жена во Малезија поради убиството на братот на Ким Џонг Ун

Малезиската полиција денеска соопштила дека ја уапсиле жена поради замешаност во смрт на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Жената е уапсена на меѓународниот аеродром во Куала Лумпур, а имала виетнамски пасош.

Полубратот на Ким умре во поденедлник кога наеднаш му се слошило на аеродромот. Спрема наодите од официјлните лица од владата на Малезија тој на докторите пред смртта им рекол дека е нападнат со хемиски спреј.

https://www.youtube.com/watch?v=NpgkkGQzJVc

 Братот на севернокорејскиот  лидер бил убиен во понеделникот, а спрема наводите од корејските телевизии  бил нападнат од две неидентификовуани жени со „Отровни игли“.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -