31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ФОТО: Општина Аеродром и Град Скопје со нов „масакар“ на животната средина

И додека Скопје бавно, но сигурно се гуши, а енормното загадување претставува вистински убиец на Скопјани, Општина Аеродром и Град Скопје си продолжуваат со сечата.

 „Додека се гушиме во смог, овие дрва се единствениот извор на кислород во овие зимски денови“, пишуваат  граѓаните на социјалните мрежи.

 

поврзани објави

Последни објави