fbpx
17.8 C
Skopje

Едно лице почина, две се повредени во пожар во Македонски Брод

АКТУЕЛНО

Доцна синоќа избувнал пожар во семејна куќа во село Локвица, Македонски Брод, по што едно лице почина, додека два се повредени и надвор од животна опасност.

Починатиот е сопственик на куќата, С.С (78), додека повредени се неговите двајца синови Л.С. (50) и Т.С (48). Двајцата браќа се здобиле со изгореници и се префрлени на нега во болницата во Прилеп, но се надвор од животна опстаност.

Иако реакцијата на Територијалната противпожарна единица Македонски Брод била брза, куќата е целосно опожарена.

Се уште не се познати причините за пожарот. Полицијата во текот на денешниот ден изврши увид, по што ќе се разјаснат неколку работи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -