fbpx
24.8 C
Skopje

Брат на поранешен пратеник на СДСМ уапсен во спектакуларна акција

АКТУЕЛНО

„Поглед.мк“ од неофицијални информации дознава дека вечерва во близина на поранешната американска амбасада во Скопје се одвивала спектакуларна акција од страна на МВР.

Како што дознаваме во акцијата во која учествувале голем број припадници на специјалните сили на МВР уапсени се неколку лица, меѓу кои и брат на поранешен пратеник на СДСМ.

Целата акција од првите, како што повторуваме неофицијални информации е за спречување за недозволена трговиjа на наркотици, а се очекува МВР веќе утре да излезе со официјални информации.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -