30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Без изненадувања во кошаркарскиот Куп на Македонија – познати полуфиналните двојки

Со одигрување на сите четвртфинални дуел од Купот на Македонија во салата „Јасмин“ во Кавадарци се комплетираа полуфиналните парови.

Во првото полуфинале утре силите ќе го одмерат Карпош Соколи и Работнички, дуел кој е закажан со почеток од 18.00 часот, додека во второто полуфинале ќе се сретната домаќинот Фени Индустри и бранителот на титулата МЗТ Скопје, дуел кој се игра со почеток од 20.30 часот.

Комплетни резултати од денешните четвртфинални дуели:

Карпош Соколи – Вардар 92-84

Фени Индустри – АВ Охрид  112-69

Работнички – Куманово 87-81

МЗТ Скопје – Кожув 83-72.

поврзани објави

Последни објави