5.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Земјотрес со јачина од 6,3 степени ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди северниот дел од Аргентина, во близина на границата со Чиле.

Епицентарот бил северо-западно од градот Сан Антонио де љос Кобрес на длабочина од околу 200 километри.

Ова е трет посилен земјотрес во овој регион, откако минатата година беа забележани земјотреси со јачина од 6,4 и 6,2 степени.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -