13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Нападнат пратеникот Мухамед Зекири

Вечерва кај кафулето Дион на кејот физички бил нападнат пратеникот Мухамед Зекири.

„Јас со пријатели имав резервирано маса во Дион и дојдовме таму. Дојде едно лице и ни рече напуштете го веднаш локалот, непожелни сте, има приватна забава. Се обидов на лицето да му објаснам дека имаме резервирано маса но тој ја преврте. Потоа почнааа со туркање да ме вадат надвор а забележав дека во локалот е Јордан Мијалков. Еден од лицата извади полициска значка а друг од позади ме удри. Јас и пријателите излеговме и случајот го пријавив во полиција“, изјави за Либертас Мухамед Зекири.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави