7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

ВИДЕО: Голем пожар беснее во магацин во Москва

Голем пожар беснее во магацин за градежни работи во градот Митишч, недалеку од Москва, јавуваат руските медиуми.

Пожарот најверојатно го предизвикал неисправна инсталација во магацинот во кој се продава градежни материјали.

 Пожарникарите се обидуваат да го смират пожарот, кој зафати површина од 4.000 квадратни метри.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -