15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

ВИДЕО: Доналд Трамп измисли терористички напад во Шведска

Опозицијата на Доналд Трамп во САД станува се поголема, пред се поради неговата забрана за влез во САД на лица од седумте претежно муслимански земји.

Во обид да ја одбрани логиката позади таа одлука на митинг во Флорида вчера тој изјави дека забраната била потребна за да се заштити државата, притоа набројуваќи напади од исламисти низ Европа.

Помеѓу нападите кои што ги наброи беше и напад во Шведска, кој што не се случил.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави