35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Над 30 лица повредени во експлозија во Богота

Најмалку 31 настрадале при експлозија во колумбиската метропола Богота во недела на планираниот протест.

Повредени се 31, а двајца од нив се во критична состојба како резултат на експлозијата, што избувна изутринава, соопшти претставник на месните власти.

Согласно податоците, најмалку 20 од повредените се полицајци. Причините за инцидентот се уште не се познати, а во моментот се уапсени двајца осомничени.

поврзани објави

Последни објави