7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

ВИДЕО: Снимка од убиството на полубратот на Ким Јонг-ун

Конечно во јавноста излезе снимката од убиството на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, кој беше убие на аеродром во Куала Лумпур во Индонезија.

Според информациите тој беше убиен од две жени, агентки на Северна Корја.

Како што се гледа на снимката, жена од зад грб му пришла на Ким Јогн-нам и му ставила на устата некаков вид на материјал, кој најверојатно бил натопен со смртоносна супстанца. На снимката од сигурносните камери може да се види како тој колабрирал, и побарал помош од обезбедувањето, по што бил пренесен во специјална просторија, каде неговата состојба се влошила. Тој починал во амбулантното возило, на пат кон болницата.

https://youtu.be/Zjfm_XOxLOs

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -