21.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Милица Дабовиќ после нападот од својот дечко: Не знам каде сум, ве молам поштедете ме

После пријавувањето на бившиот дечко во полиција српската кошаркарка Милица Дабовиќ детално објаснува за случувањето и за тоа како ке ја задавил за малку.

„На прашањето како се чуствува Милица за еден од српските медиуми одговори шокантно и вознемирено“, и додавајќи како дошло до нападот.

„ Прво настана расправија, потоа ме фати за вратот, ме давеше и ми удираше шлаканици. Му велев да го напушти мојот стан. Не знам моментално каде се наоѓам, ни што правам со мојот живот, потребен ми е одмор. Ве молам да ме поштедете“, во солзи зборувала Дабовиќ.

Како што јавуваат медиумите  нејзиниот поранешен дечко Шиме Шиклиќ Симон се јавил во полиција после нападот, бидејќи полицијата издаде потерница после нападот.

 

 

поврзани објави

Последни објави