5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Убиена жена во Охрид бидејќи се спротиставувала на крадецот

Шеесетгодишна жена во Охрид е убиена во својот стан кога се спротиставила на крадецот кој провалил.

Потпаролот на охридската полиција Стефан Димовски потврди дека се трага за сторителот на убиството  кое се случило во понеделник околу 19:30, повеќе детали ќе се соопштат во текот на денот.

 Според неофицијални информации се наведува дека разбојникот сакал да ја ограби жената која живеела сама и ја убил кога таа му пружила отпор.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -