5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Колку точно заработуваат порно-звездите!?

Многумина, со исклучоци сите барем по еднаш сте гледале филмови за возрасни, односно порнографски. Но ретки се оние кои помислиле колку точно ги плаќаат актерите кои практично тоа им е работа и од тоа егзистираат.

Основната сума за секс со машко, на порно актерката за еден филм и се исплаќа сума од околу 1000 долари, додека за секс со девојка околу 700 долари.

Далеку поголема е заработката доколку порно актерка снима за првпат сцена со анален секс, или пак меѓурасна сцена, прва сцена со три, четири или повеќе момчиња. Во тие случаи заработката може да биде од 2000 до 6000 долари.

Инаку најскапиот порно филм во историјата е „Гусари“ во 2005 година и неговиот буџет чинеше милион долари. Интересно е тоа што во САД во просек на секои 39 минути се снима нов порнографски филм.

 

 

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -