fbpx
35.8 C
Skopje

Мртов маж пронајден во водите на реката Вардар

АКТУЕЛНО

Во текот на вчерашниот ден околу 11 часот и 45 минути во водите на реаката Вардар кај Скопје бил пронајден мртов машки леш, во близина на населбата Лисиче.

Идентитетот сеуште не е утврден, а по наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на обдукција, која ќе открие дополнителни детали за смртта.

Лешот од водите на Вардар кај Долно Лисиче бил извлечен со специјално возило.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -