fbpx
19.8 C
Skopje

„Спаси ги Господе твоите луѓе, верувај му на нашиот православен народ..“ Тврдокорни со молитва пред маршот!

АКТУЕЛНО

Новоформираното македонско патриотско здружение денеска пред Соборниот храм сите заедно ја читаа и повторуваа молитвата“Спаси ги Господе твоите луѓе, верувај му на нашиот православен народ…“ а потоа маршот почна да се движи накај Жена Парк, каде на споменикот на бранителите се положи цвеќе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -