fbpx
22.8 C
Skopje

ЦО на СДСМ за мандатар за состав на Влада на РМ го утврди Зоран Заев

АКТУЕЛНО

На денешниот Централен одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, едногласно за нов мандатар за состав на Влада на Република Македонија е утврден Зоран Заев.

Пред почетокот на Централниот одбор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев беше пречекан со овации од присутните и долг аплауз, притоа скандирајќи: „Зоки, Зоки!“

Покрај избирањето за мандатар, на ЦО се очекува да бидат избрани и владина програма односно владин кабинет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -