32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

Овие 2 состојки ќе ви помогнат за елиминација на бактериите кои предизвикуваат непријатна миризба!

Комбинацијата од сода бикарбона и пченкарен скроб помага за спречување на прекумерното потење и елиминација на бактериите кои предизвикуваат непријатна миризба.

Еве како.

Потребни производи:

1 лажица пченкарен скроб 1 лажиче сода бикарбона

Начин на употреба:

Состојките се комбинираат во мал сад. Ставете ја смесата врз претходно исчистена и сува кожа и оставете ја да дејствува за целиот ден. Може да бидете спокојни, бидејќи таа содржи природни производи, кои нема да ја извалкаат вашата облека.

поврзани објави

Последни објави