30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Грчева: Син ми ме праша – „Мамо, вистина сте ја продале Македонија?“

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ, Солза Грчева преку својот Фејсбук профил сподели интересна животна приказна, односно разговор со својот син.

„Син ми вознемирен ми се јави пред 2 минути од странство и ме прашува: „Мамо вистина сте ја продале Македонија? Тука во сите весници пишуваат за тоа. Кажи кога се протестите да купам веднаш карта“. Што да му кажам…тажно.“, напиша Грчева.

поврзани објави

Последни објави