11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Шеќеринска: Груевски се пазареше за името преку чесните непазарџии Маноли и Мијалков

Заменик претседателот на СДСМ, Радмила Шеќеринска со реакција односно коментар за статусот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за кој вели дека го одглумил статусот.

„Се ова било затоа што тој не сакал да се пазари за името – вели Груевски вечерва додека си го одглумува Фејсбук статусот. Мало потсетување како тој се пазареше пазарот да го договорат Маноли и Мијалков, врвните дипломати и чесни непазарџии“, напиша Шеќеринска.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави