21.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Вучиќ пресече: Нема да има вонредни парламентарни избори

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека нема да се одржат вонредните парламентарни избори во пресрет на претседателските, пренесуваат денеска од Радио телевзија Србија.

Вучиќ истотака додаде дека не пости причина за оддржување на вонредните парламентарни избори.

поврзани објави

Последни објави