6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Официјално: Карпош Соколи исфрлени од БИБЛ-Лигата

Еден од четирите кошаркарски претставника во регионалната БИБЛ-лига, екипата на Карпош Соколи е исфрлена од понатамошно натпреварување поради неплаќање на казната која беше изречена по случувањата на теренот со Теодо.

Карпошци изреволтирани од судиските одлуки го напуштија теренот против Теодо, по што добија казна од 12 илјади евр, 6 илјади евра се поради претходниот депозит кој што требаше да бидат уплатени.

Од регионалната лига велат дека чекале од последен час за подмирување на долго, но од клубот немало ниаков абер.

Според правилниците во БИБЛ-лигата последниот меч помеѓу Карпош и Куманово ќе биде регистриран со службени 0-20.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -