5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Илиевски: Тие сакаат разнебитување, ние сакаме заедничка Македонија!

Богдан Илиевски од граѓанската иницијатива за Заедничка Македонија на денешниот протестен марш истакна дека тие сакаат заедничка Македонија, а другите сакаат разнебитување.

„Тие сакаат разнебитување, ние сакаме заедничка Македонија, затоа нашиот симбол ќе биде спојување на црвеното и жолтото, црвено-жолтата линија која нема да ја поминат“,рече Илиевски.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -