23.8 C
Skopje
Thursday, June 13, 2024

ФОТО: „Ќе ја продавате ли Македонија?“ – Порака од демонстрантите до Петре Шилегов

Вечерашниот протест организиран од граѓанската организација „За Заедничка Македонија“, со себе донесе и неколку провокации упатени кон високите функционери од СДСМ.

Имено, демонстрантите вечерва со спрејови ја „уништиле“ оградата од куќата на пратеникот од СДСМ, Петре Шилегов, на која беше напишано „Петар Шилегов, ќе ја продавате ли Македонија?“.

Шилегов не остана рамнодушен, па на свој начин им возврати на оние кои го сториле ова дело. Еве што тој напиша на својот официјален Фејсбук профил.

Е така бе. Со бело. 😉 Ко што ви ги личи газдите …Туку, го спакувавте Грујо за подолг престој ?

Posted by Петре Шилегов on Monday, February 27, 2017

поврзани објави

Последни објави