31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Ангелов: Унитарноста на Македонија не е загрозена!

Претседателот на Достоинство, Стојанче Ангелов, на својот профил на Фејсбук вели дека изјавите за тоа дека е загрозена унитарноста на Република Македонија се лага. Тој во својот Фејсбук статус тврди дека во овој момент никој не го загрозува територијалниот интегритет и суверинтет на Република Македонија.

Еве што напиша Ангелов:

(1) ЛАГА Е!!!Не е точно дека е загрозена УНИТАРНОСТА на Република Македонија! Одговорно тврдам дека во овој момент…

Posted by Стојанче Ангелов on Tuesday, February 28, 2017

поврзани објави

Последни објави