37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Претепани двајца новинари на протестот пред Собрание

Новинарот и снимателот на порталот А1он биле нападнати на протестот организиран од страна на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Двајцата уредено снимиле материјал од протестот, при што биле нападнати од повеќемина лица од зад грб, по што напаѓачите се упатиле и избегале кон ГТЦ.

Камерата е целосно уништена, а од А1он најавија дека ќе поднесат пријава против организаторот и ќе бараат надомест на шетата за однесувањето на дел од протестантите.

поврзани објави

Последни објави