30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

ВИДЕО: Непознати граѓани до Тричковски – како не ти е срам, предавник еден!

Покрај пратениците на СДСМ кои добија свои пораки на портите и ѕидовите од своите домови, денес порака добија и колумнистите – критичари на ВМРО-ДПМНЕ.

На дел од пратениците на СДСМ, меѓу кои Петре Шилегов, Јагода Шахпаска и Максим Димитриевски им беа  испишани куќите и портите со пораки од типот „Предавници“ „За колку ја продавате Македонија“ а денес тензичната ситуација продолжува откако група на млади луѓе, кои не го прикажуваат својот идентитет во видеото, тропнаа на вратата на колумнистот Бранко Тричковски и му порачаа: „Како не ти е срам, предавник еден!“

поврзани објави

Последни објави