30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ОМ: Го осудуваме вчерашното неконтролирано дивеење на лицата кои ги нападнаа новинарите

И партијата на Љубе Бошковски преку соопштение го осудува вчерашниот напад на новинарите.

Обединети за Македонија го осудува вчерашното неконтролирано дивеење на лицата кои ги нападнаа новинарите на А1он, оценувајќи го како кукавички потег по нарачка.

Ги повикуваме сите на разум и совесност, да не се влегува во сценарија креирани од лица кои ќе не втурнат во безредие, само за да бидат спасени од правдата.

Секој треба да ги почотува правата на другите, а не да ги штити само сопствените. Македонија е татковина на сите нејзини граѓани.

Обединети за Македонија го охрабрува претседателот Ѓорги Иванов уште денес да го даде мандатот на опозицијата за составување на нова влада, за да помогне во одржувањето на мирот и стабилноста во земјава.

Бидејќи место за поинакви одлуки нема, а не случајно за тоа пристигнуваат пораки и од нашите стратешки партнери ЕУ, САД и НАТО.

Обединети за Македонија ја дава својата целосна и безрезервна поддршка на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во процесот за мирно преземање и трансфер на власта. Време за чекање не смее повеќе да има.

Конечно дојде времето за одговорност“, се вели во соопштението на Обединети за Македонија.

поврзани објави

Последни објави