31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Зекири: И јас немам резервна држава, Иванов и Груевски заедно ќе одговараат!

Пратеникот на СДСМ и член на ИО, Мухамед Зекири искажа незадоволство од одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не му го додели на мандатот на Зоран Заев за составување на нова влада.

Во своето излагање, Иванов иако против Устав, порача дека нема да го даде мандатот, затоа што Заев соработувал со албанските парии, кои пак ја потпишале платформата во друга држава.

Еве го одговорот на Зекири

Фикусу и јас немам резервна држава, ова Македонија е твоја колку и моја и сите нејзини граѓани. Затоа ќе се избориме…

Posted by Muhamed Zekiri on Wednesday, March 1, 2017

поврзани објави

Последни објави