4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Османи: Го осудуваме обидот платформата да се оквалификува како платформа на туѓа држава!

Со одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не се даде мандат за состав на нова влада само се продлабочува кризата, сметаат од ДУИ.

Портпаролот на партијата, Бујар Османи во изјава за САКАМДАКАЖАМ.МК предупредува на катастрофални последици, доколку политичката криза се префрли на интерничка основа.

„ДУИ го осудува обидот заедничката Декларација на албанските партии во Македонија да се оквалификува како платформа на туѓа држава. Ова, како и упорноста политичката криза да се префрли на интеретничка основа, може да доведе до катастрофална ситуација во државата“ -предупреди Османи во име на Демократската унија за интеграција.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -