11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Заниер: Резултатите од декемвриските избори се солидна основа да се формира влада

Генералниот секретар на ОБСЕ, Ламберто Заниер реагираше за одлуката на Иванов да не го додели мандатот на Зоран Заев кој обезбеди мнозинство во парламентот.

 

„Загрижен за развојот на настаните во Скопје. Резултатите од декемвриските избори се солидна основа да се формира влада која ќе им служи на интересите на сите граѓани“.

„Загрижен за развојот на настаните во Скопје. Владеењето на правото море да надвладее. Ќе го посетам Скопје следната недела, ќе се сретнам со официјални лица, политичари и граѓанското општество“, напиша тој на твитер.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави