18.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Жерновски: До каде ќе оди лудоста кога и децата ги злоупотребуваат за партиски цели?

 

Парична казна од 5.000 евра за секој што не знае албански јазик“. Ова осамна денес на вратата на основно училиште во општина Центар.

„Ова е залепено на вратата на основно училиште во општина Центар.

Се поставува прашањето да каде може да оди оваа лудост, кога и децата ги инволвираат и злоупотребуваат во партиско-политички цели“, напиша Жерновски.

поврзани објави

Последни објави