fbpx
34.8 C
Skopje

Тодоров: Оние кои ги нарекуваат граѓаните фашисти да се извинат и оградат од грубата навреда!

АКТУЕЛНО

Членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за ТВ Нова рече дека на улиците на Скопје и низ Македонија е мирно изразување на незадоволство, битка на граѓаните која не се конфронтира со било кој друг и не предизвикува никаква штета.

„Тој потсетува дека претходно се демолирале државни институции, државен имот, се креираше тензии, палење, напад на македонската полиција. Овој аспект е многу демократски“, рече Тодоров.

Тој додава дека е изненаден од изјавата за луѓето кои протестираат дека се фашисти, а нивните протести – фашистички протести.

„Ги направија фашисти сите оние кои излегуваат демократски да го изразат своето незадоволство со нешто, посебно кога тие со ништо, никому не прават зло. Ова е тоталитарен начин на размислување и тие мора да се оградат од ваквата тешка и груба навреда“, вели Тодоров.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -