21.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

ВИДЕО: Вучиќ со уште еден интересен спот за предвремените избори во Србија!

Српскиот премиер Александар Вучиќ ја започна кампањата со интересни спотови за претстојните избори во Србија.

Вучиќ посочува дека отвориле 130. 000 работни места, отвориле 55 нови фабрики, изградиле 138 километри автопат и обновиле дури 480 државни патишта.

„Во последните три години Србија е на вистински пат и затоа денес не можеме да застанеме, ќе продолжиме да напредуваме, ќе бидеме уште посилни, брзи и подобри“, вели Вучиќ во спотот.

поврзани објави

Последни објави