fbpx
6.8 C
Skopje

Ресторан бесплатно ги отвара вратите за Божиќ

АКТУЕЛНО

Празниците доаѓаат, а со нив и чувството за осаменост кај многумина, традиционално се зголемува. Токму за ова се погрижиле сопствениците на ресторанот „Shish“ во Лондон, пишува „Метро“ цитиран од „Вести Лондон“.

Тие се муслимани и нудат бесплатна храна на Божиќ. Мотото на локалот е дека никој не треба да биде сам или да се храни сам за време на празниците.

Менито, кое е типично турско, вклучува тристепено мени кое ќе се сервира помеѓу 12 часот и 18 часот навечер на 25 декември.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -