fbpx
24.8 C
Skopje

Молотови коктели врз Музејот на албанската азбука во Битола

АКТУЕЛНО

Рано утрото околу 04 часот со молотови коктели била оштетена фасадата, еден прозорец и влезната врата од објектот на Националната установа Музеј на албанската азбука во Битола.

Како што посочија од СВР Битола, веќе се работи на расчистување на случајот, целиот објект е обезбеден и непречено се врши истрага за побрзо наоѓање на сторителите.

Засега според неофицијални инфорамции, неколку лица околу 4 часот утрово фрлиле шишиња со запалива течност или добро познати како Молотови коктели.

Не се откриваат повеќе детали околу истрагата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -