fbpx
34.8 C
Skopje

ФОТО: Спектакуларно апсење во центарот на Битола

АКТУЕЛНО

Според неофицијални извори полицијата денеска го уапси Битолчанецот Д.Р. Фамилијата на уапсениот е една од попознатите фамилии во Битола, а апсењето е спроведено пред поголема маса на луѓе во центарот на Битола, поточно пред хотелот Епинал.

Се уште не се знае точната причина за апсењето, иако неофицијално станува збор за нелегално стекнат финансиски имот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -