27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Димовски: Кире ви смета, Села не?! Од Бихачка ли ви рекоа?

Членот на ИК и пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на својот профил на Фејсбук со порака односно прашање на Твитер до критичарите на Кире Лазаров, кој претходно на пост на својот Фејсбук профил рече дека е загрижен за актуелната состојба во државата и отворено ја изрази својата поддршка за граѓанската организација „за заедничка Македонија“.

 

поврзани објави

Последни објави