4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Милошоски до Спасовски: ДУИ до вчера беа корумпирани, сега се реформисти? (ВИДЕО)

Во последните неколку денови се поинтересни дебатни емисии во македонскиот медиумски простор. Таква беше и синоќешната дебатна емисија на Топ Тема на Телма, во која гости беа Оливер Спасовски, Талат Џафери и Антонио Милошоски.

Членот на ИК и пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски му се обрати на генералниот секретар на Оливер Спасовски прашувајќи го кој ако не ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја водеше Република Македонија во изминатите десет години.

„ДУИ до вчера беа корумпирани, сега се реформисти?“, праша Милошоски.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -