fbpx
34.8 C
Skopje

Со чај до топење на целулитот

АКТУЕЛНО

Целулитот е проблем што сериозно им создава проблеми на жените. Но, за тоа има решение. Потребен ви е само чај од ѓумбир и вашиот проблем ќе биде решен.

Ѓумбирот е навистина корисен и ослободува вишок течности од организамот. Покрај тоа, тој делува и како диуретик, при што билката го поттикнува дигестивниот систем на работа, а притоа го намалува нивото на шеќер и холестерол во крвта.

Покрај тоа, од ѓумбирот се намалува апетитот и се забрзува метаболизмот, па тоа резултира со ѓубење на килограми односно отстранување на синдромот на студени раце и нозе.

Со забрзувањето на цирклацијата, чајот од ѓумбир поттикнува полесно отстранување на масни наслаги од кожата односно исчезнување на целулитот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -