5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Дино Мерлин им порача на Македонците да го зачуваат сонцето на македонското знаме

Сонцето на македонското знаме никогаш да не згасне. Ваква порака прати еден од најпопуларните балкански пејачи, Дино Мерлин.

„Јас зборувам за Македонија, земјата во која вечерва ако луѓето ме гледаат сакам да им кажам да го сочуваат тоа сонце кое е на нивното знаме, да сонцето на македонското знаме никогаш не згасне и вечно да сјае, да тие луѓе пронајдат разум и најдоброто од себе да го дадат да никогаш не дојде до најлошото“, рече Мерлин

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -