fbpx
35.8 C
Skopje

Латвиските власти креваат ограда долж границата со Белорусија

АКТУЕЛНО

„Латвиски власти ќе подигнат ограда, долга неколку десетици километри, по должината на границата со Белорусија за борба со илегалните имигранти и други прекршители“, соопшти началникот на граничната полиција Нормундс Гарбарс.

Гарбарс посочи дека изградбата ќе започне во 2018 или 2019 година. Висината на комплет ќе биде 2,7 метри и ќе завршува со бодликава жица.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -