30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Георгиев: Претставувањето на програмата е добар ПР, но и суштински потег на СДСМ

Поранешниот потпретседател на СДСМ, Гордан Георгиев јавно истакна дека претставувањето на „Програмата за новата Влада на Република Македонија“ е добар ПР, но и суштински потег на СДСМ.

Покрај тоа, тој порача дека ова е моментот во кој идните коалициони партнери на СДСМ треба да ја покажат својата вистинска намера, односно дали „одработуваат“ за ВМРО-ДПМНЕ или навистина сакаат договор и составување на нова Влада.

Претставувањето на “Програмата на новата Влада на Република Македонија“ е добар ПР, но и суштински потег на СДСМ. Тоа е…

Posted by Gordan Georgiev on Friday, March 10, 2017

поврзани објави

Последни објави