13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Дедо Мраз дојде, ограби продавница во Скопје и си замина

Непознат сторител облечен како Дедо Мраз вчера извршил разбојништво во маркет на ул. „Будимпештанска“ во Скопје.

Вчера околу 21.00 часот во ЕИК Скопје, Б.Б. пријавила дека непознат сторител со закана со пиштол го одзел дневниот промет, по што побегнал во непознат правец- соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави