10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Албанските лидери од Македонија повторно на средба со премиерот на Албанија

Албанскиот премиер Еди Рама повторно ги свика на средба лидерите на албанските партии од Македонија.

Според албанските медиуми, Рама во Италија ќе се сретне со Али Ахмети од ДУИ, Билал Касами од Беса, Зијадин Села од Алијансата на Албанците и Мендух Тачи од ДПА.

Неофицијално, на средбата тој ќе понуди документ – програма со совети и препораки за партиите. Албанскиот премиер се залага за обединување на албанскиот блок, за заедничка стратегија на партиите заедно да влезат во новата влада.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави